تفاوت بین صفحه نمایش ال سی دی و LED

2019-06-30

تفاوت بین صفحه نمایش ال سی دی و LED

ال سی دی چیست؟ در اینجا یک تعریف LCD با توجه به ویکی پدیا است:   یک صفحه نمایش مایع کریستال (ال سی دی) یک صفحه نمایش تخت یا دیگر دستگاه های الکترونیکی نوری است که از خواص نور کوانتومی مایع استفاده می کنند. کریستال های مایع به جای استفاده از یک نور پس زمینه یا بازتابنده برای تولید تصاویر در رنگ یا تک رنگ، مستقیما به نور نمی رسند. و LED چیست؟ در اینجا یک تعریف از   است ویکی پدیا: یک دیود نوری (LED) یک منبع نور نیمه هادی است که وقتی جریان از آن جریان می یابد، نور را منتشر می کند. و صفحه نمایش LED یک صفحه نمایش تخت است که از یک آرایه از دیودهای نور به عنوان پیکسل برای نمایش فیلم ها یا تصاویر استفاده می کند.

برخی از مشتریان برای انتخاب نوع مناسب در بعضی از پروژه ها گیج می شوند. آنها ممکن است LCD را انتخاب کنند در حالی که مناسب است برای استفاده از صفحه نمایش LED، در حالی که در بعضی موارد، ال سی دی مناسب تر است برای استفاده. در اینجا تفاوت بین LCD و LED (LCD در اینجا عمدتا در استفاده تجاری، و نه لوازم خانگی و یا تلفن های همراه استفاده می شود):

ال ای دی نور LED و ال سی دی متفاوت است. درست همانطور که در بالا ذکر شد LED از دیودهای نور به عنوان پیکسل برای نمایش فیلم ها یا عکس ها تشکیل شده است و وضوح آن با تعریف مشخص شده است. LCD برای تولید تصاویر از نور پس زمینه استفاده می کند.

فرایند تولید متفاوت است. به طور کلی، LCD توسط برخی از شرکت های بزرگ مانند سامسونگ، LG، BOE، و غیره عرضه می شود.

☛ نیاز وضوح متفاوت است. برای صفحه نمایش LED، مناسب است که در مواردی که در تعریف دقیق نیست استفاده شود، در حالی که ال.جی بسیار مناسب است برای استفاده در کسانی که نیاز به تعریف بالا دارند.

☛ منطقه روی صفحه نمایش متفاوت است. صفحه نمایش LED به طور کلی در پروژه های بزرگ مانند بیش از 10 متر مربع استفاده می شود، در حالی که ال سی دی در اندازه های کوچکتر در حدود چند متر مربع استفاده می شود.

☛ دستگاه شارژ متفاوت است. برای صفحه نمایش LED، بر اساس متر مربع محاسبه می شود، در حالی که ال سی دی بر اساس قطعه است.

☛ اثر اسپلایزینگ متفاوت است. شکاف قابل مشاهده بین دو کابینت LED برای یک صفحه نمایش LED وجود ندارد، در حالی که یک شکاف قابل مشاهده بین دو قطعه LCD وجود دارد.

چگونه انتخاب کنیم؟ ال سی دی یا LED؟ پس از دانستن تفاوت بین LCD و LED در بالا، در اینجا برخی از نکات برای انتخاب یک نوع مناسب برای پروژه شما وجود دارد:

 • اگر سطح صفحه نمایش بسیار کوچک باشد، می توانیم حدود 2 متر مربع بگوئیم و نیازمند یک اثر تعریف UH مانند   1920 و زمان؛ 1280 پیکسل، سپس ال سی دی باید مورد استفاده قرار گیرد.

 • اگر صفحه نمايش بدون درز مورد نياز باشد، انتخاب صفحه نمايش LED است. همانطور که در حال حاضر نمایشگرهای صفحه نمایش کوچک به طور گسترده ای اعمال می شود، رزولوشن بالا با رقابت بالا می تواند با صفحه نمایش LED نیز به دست آید.

 • اگر فاصله دید در حدود 3 متر بالاتر باشد، می توان از صفحه نمایش LED استفاده کرد. اگر نزدیک به فاصله از 2 متر مورد نیاز است، یک صفحه LCD را می توان در نظر گرفت.

تفاوت بین LCD و LED

تفاوت بین LCD و LED

تفاوت بین LCD و LED

اطلاعات فوق، مقدمه کوتاهی از تفاوت بین صفحه نمایش ال سی دی و LED است. ما اگر به دنبال علاقه مند باشیم، از شما خوشامد می گویم.

 

Share this Post:

Get in Touch with us

اطلاعات بیشتری را پر کنید، ما ظرف 24 ساعت به شما خواهیم رسید.

آدرس کارخانه

ساختمان 9 ، پارک صنعتی 4 ، دهکده Hongxing ، گوانگمینگ ، شنژن ، چین

Email

jean@dreamwaytech.com

Contact Us

تلفن : 86-0755-23032980

Business Phone : 86-0755-29436859/86-13827475686

زمان کاری :9:00-18:00(به وقت پکن)

contact us